Akcja Sprzątania Świata

W dniu 21.09.2018 uczniowie naszej szkoły wspólnie z nauczycielami wzięli udział w jubileuszowej Światowej Akcji Sprzątania Świata.

Akcja ta polegała na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem był wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Zebraliśmy ponad 7 worków 120 litrowych, co może choć trochę spowoduje, że nasza okolica - nasz "Dom" nie tylko będzie czystszy ale i zdrowszy.

Dziękujęmy wszystkim (a w szczególności dzieciom) za wkład i wysiłek dla dobra nas WSZYSTKICH.

Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia

W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja, pod nazwą "Sprzątanie świata - Polska", odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza ZiemiaW akcji uczestniczy wolontariacko młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych, pracownicy firm (wolontariaty pracownicze) oraz niezrzeszeni młodzi i dorośli.