Wycieczka klasy VIII

19 września uczniowie klasy VIII wybrali się do Multikina w Radomiu na film pt.”Dywizjon 303 Historia prawdziwa”. Scenariusz został oparty na bestsellerowej książce Arkadego Fiedlera (lektura szkolna). Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy.  Polscy lotnicy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii  stworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303. Ich ponadprzeciętne umiejętności, bohaterstwo i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne.

Byliśmy też w Centrum Informacji Turystycznej znajdującej się na dworcu PKP. Tam P. Alina Osieniecka wyjaśniła nam jakie zadanie ma taka informacja, do czego jest przydatna i kto z niej korzysta. Uczniowie otrzymali mapę Radomia i przewodniki. Jeżeli ktoś nie chce zgubić się w Radomiu albo w jakimkolwiek innym zakątku Polski lub świata powinien z takiej informacji skorzystać. Znajdzie tu również informacje o zabytkach, noclegach oraz punktach gastronomicznych.