Szkolny Konkurs Historyczny

W związku z obchodami Dni Patrona Szkoły 27  września 2018r. odbył się w szkole konkurs historyczny. Tematem przewodnim konkursu była historia 76 Pułku Piechoty. Do konkursu zgłosiło się pięć 5-osobowych drużynn. Każda z nich składała się z ucznia z klasy IV, V, VI, VII i VIII.

Drużyny, sędziowie i publiczność zebrała się na sali gimnastycznej. Po przywitaniu i przedstawieniu reguł konkurs się rozpoczął. Każdy zespół wybrał lidera. Jego zadaniem było losowanie pytań i udzielanie odpowiedzi przygotowanych przez całą drużynę. Za każdą odpowiedź można było uzyskać od 1 do 3 punktów w zależności od stopnia trudności.

Sędziowie po każdej rundzie podliczały zdobyte punkty. Wszystkich rund odbyło się pięć.

W rezultacie po podliczeniu całej punktacji okazało się, że największą ilość punktów (8) uzyskała drużyna w składzie:

- Serafin Kukliński kl. VIII

- Jakub Sobieraj kl. VII

- Aleksander Jodłowski kl. VI

- Mikołaj Zych kl. V

- Filip Luśtyk kl. IV

Dla uczestników, którzy zdobyli I miejsce przewidziane zostały nagrody rzeczowe, dla pozostałych – dyplomy.

Przez cały czas trwania konkursu publiczność żywo dopingowała swoich faworytów.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Anna Woźniak i pani Monika Gintowt-Dziewałtowska.