Dzień Papieski

20 października w naszej szkole obchodziliśmy XXIII Dzień Papieski.

Podczas uroczystego apelu upamiętniliśmy postać Jana Pawła II.

Uczniowie klas 4-8 przygotowali lapbooki, w których zgromadzili i uporządkowali swoją wiedzę na temat wielkiego Polaka. Ksiądz Sławomir Ogorzałek przybliżył postać Karola Wojtyły. Opowiedział o niezwykłym życiu papieża i przesłaniach, jakie do nas kierował. Wiele z nich stało się powszechnie znanymi cytatami i sentencjami, z którymi w tym dniu mogli zapoznać się nasi uczniowie. Przypomnieliśmy sobie wzniosłe i wyjątkowe słowa ukochanego Ojca Świętego. Odmówiliśmy wspólną modlitwę. Zaśpiewaliśmy znaną pieśń ,,Barka”, jako podziękowanie dla Tego, który wskazywał nam drogę ku temu, co dobre, mądre i piękne. Na koniec zajadaliśmy się pysznymi kremówkami, które przygotowała grupa szkolnego wolontariatu. Bez wątpienia pamięć o tym wielkim Polaku zachowa się w naszej pamięci i w pamięci kolejnych pokoleń.

Autor: Anna Woźniak