Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Święta tuż, tuż, a w grupie najmłodszych dzieci trwają wielkie przygotowania.

Każdy przedszkolak zrobił swój łańcuch. Następnie przeliczaliśmy jego kolorowe elementy, porównywaliśmy długość, utrwalaliśmy kolory – by na koniec połączyć siły i wspólnie stworzyć jeden długi łańcuch, który udekorował naszą choinkę oraz salę. Wykonaliśmy już część ozdób świątecznych, piekliśmy i dekorowaliśmy pierniki. Przyozdobiliśmy naszą salę i ubraliśmy wspólnie choinkę czekając na wizytę Świętego Mikołaja. I doczekaliśmy się A ponieważ dzieci były bardzo grzeczne, w tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas wraz z pomocnikami, Elfem i Aniołem, którzy rozdali dzieciom prezenty. Dochodzimy do wniosku, że wspólna praca przynosi najlepsze efekty! Pracy jest jeszcze dużo. Chcemy zrobić tradycyjne kartki świąteczne, dekoracje na świąteczny stół oraz stroiki. Przygotowujemy się również do jasełek wspólnie ze starszymi uczniami naszej szkoły. Odliczamy dni do Świąt Bożego Narodzenia, na naszym kalendarzu adwentowym, otwierając poszczególne okienka i wykonując zawarte w nich zadania. Podczas tak zorganizowanych dni na zabawie, nauce i pracy dni do świąt upłyną nam bardzo szybko.

Autor: Klaudia Knyt