Nie wchodź w uzależnienia!

W dniu 18 kwietnia br. uczniowie klas V- VIII wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Tematem przewodnim zajęć były: używki, w tym alkohol, papierosy, e-papierosy, narkotyki i dopalacze.

Funkcjonariusze przybliżyli uczniom wiedzę na temat swojej działalności z zakresu zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród dzieci i młodzieży. Następnie wyjaśnili czym są i jak działają na organizm człowieka wszelkiego rodzaju używki. Klejonym ważnym tematem była odpowiedzialność prawna oraz konsekwencje ponoszenia odpowiedzialności za popełnione przestępstwa czy wykroczenia.

Było to spotkanie oparte na otwartym dialogu z uczniami. Urozmaicone ciekawymi materiałami filmowymi jak również poparte autentycznymi przykładami z interwencyjnych działań policyjnych.

Wierzymy głęboko, że młodzież z naszej szkoły będzie potrafiła podejmować mądre decyzje by pięknie i świadomie przeżyć swoje życie.