Wolontariat - zbiórka dla rozbitych rodzin

Wolontariat szkolny SP w Augustowie "Z dobroci serca" organizuje zbiórkę na rzecz Domu Samotnej Matki w Majdanach k/Kozienic. Zapraszam wszystkich do udziału.

Schronienie w Domu Samotnej Matki mogą znaleźć  kobiety z dziećmi, które nie mają gdzie się podziać lub uciekły przed swoimi oprawcami.

Dom Samotnej Matki w Majdanach jest prowadzony przez fundację „Bez Mamy i Taty”. Jej prezesem jest Antoni Świderek, który jest wychowankiem domu dziecka. Jak przyznaje, swoją działalnością chce odwdzięczyć się za dobro, które otrzymał w dzieciństwie.

Parasol ochronny Fundacji rozpościera się nad głowami około 250 osób w całym kraju. W Majdanach docelowo tymczasowe lokum ma znaleźć 13 kobiet z dziećmi.

W Polsce przemoc domowa dotyka wielu kobiet, dla których ośrodek taki jak ten w Majdanach to azyl, gdzie mogą się schronić z dala od swojego oprawcy. Dlatego w Domu Samotnej Matki pod Kozienicami spotkamy kobiety z całego kraju.

Placówka potrzebuje wszystkiego, absolutnie wszystkiego od sztućców po meble, chemię i żywność.
Za każdą możliwość pomocy będziemy wdzięczni, zbiórka jest ciągła.

Pierwszą turę pomocy zaplanowaliśmy do 1 października.