Kalendarz Adwentowy - konkurs

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najlepszy, najpiękniejszy, najbardziej wymyślny kalendarz adwentowy (Adventskalender).
Konkurs jest organizowany przez PSNJN oddz. Radom i skierowany do wszystkich chętnych, kreatywnych uczniów. Przedmiotem Konkursu są prace przestrzenne (Adventskalender) wykonane samodzielnie.

Każda praca powinna zawierać 24 ponumerowane okienka (drzwiczki, przegródki, pojemniczki itp.) z niespodziankami (słodycze, drobne przedmioty, obrazki, słówka, zwroty, zadania do wykonania itd.).

Prace powinny być wykonane indywidualnie. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
Konkurs składa się z dwóch etapów.

• Etap szkolny  -  Uczestnik przynosi pracę do swojej szkoły oraz jej 3 zdjęcia (bez osoby wykonującej): 1 zdjęcie  z procesu powstawania pracy i 2 gotowego kalendarza (zdjęcia powinny pokazywać pracę w różnych ujęciach). Jeśli kalendarz zawiera elementy niewidoczne, należy je również zaprezentować  na zdjęciu.
  •
  • Do Finału przechodzą 3 prace ze szkoły. Biorą one udział w rywalizacji na szczeblu międzyszkolnym. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, z dowolnych materiałów, w dowolnym formacie.
Komisja konkursowa, zarówno ta szkolna jak i międzyszkolna ocenia:
- zgodność pracy z podanymi wymaganiami
- pomysłowość i oryginalność pracy
- estetykę i technikę wykonania pracy
- sposób zaprezentowania pracy na zdjęciach.
Dodatkowym atutem będzie wykorzystanie w pracy języka niemieckiego.
Prace, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnicy przynoszą do szkoły do dnia 01 grudnia 2021 i przekazują nauczycielowi języka niemieckiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 grudnia 2021.

Autor: Joanna Matysiak