Dzień liczby PI

W związku z ogólnoświatowym dniem liczby π przypadającym na dzień 14 marca, serdecznie zapraszamy uczniów na wyjątkowe konkursy. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Konkursy matematyczne

DOMINO
Na tablicy dotyczącej liczby Pi znajdującej się w korytarzu górnym zamieszczone są kawałki domina matematycznego. Zadaniem ucznia jest ułożenie ciągu liczb powstałym przez dopasowywanie zadań do ich odpowiedzi. W lewym górnym rogu podany jest nr zadania, a na dolnym pasku - rozwiązanie (do innego zadania)

Jak rozwiązujemy:
Zaczynamy od zadania nr 1 - czytamy treść. Odpowiedzią do tego zadania jest liczba 80.
Szukamy na której innej katrce od domina znajduje się na szarym polu liczba 80 - okazuje się, że na kartce z nr 36.
Zatem kolejnym zadaniem jest zadanie nr 36 itd
Ostateczną odpowiedzią będzie domino - ciąg liczb zaczynających się od 1,36,...
Ostateczny termin dostarczenia wyników 31.03.2022
UWAGA, UWAGA - dla zwycięzców wyjątkowo cenna nagroda.

SKLEP
Na tablicy dotyczącej liczby Pi znajdują się ceny pewnych artykułów spożywczych oraz lista zakupów dla poszczególnych osób. Zadaniem ucznia jest obliczyć, który z kupujących wyda najwięcej pieniędzy.
Ostateczny termin dostarczenia wyników 18.03.2022

Powodzenia

Konkurs polonistyczny

KONKURS LITERACKI
Wykaż się niezwykłą fantazją i inwencją twórczą.
Zostań autorem opowiadania, którego tytuł brzmi: ,,Podziwu godna liczba Pi, czyli historia
o nieskończoności”.
Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody:
- ocena: bardzo dobry z języka polskiego dla wszystkich uczestników konkursu,
warunek: przed oddaniem pracy konkursowej można dokonać korekty ortograficzno- interpunkcyjnej we współpracy z nauczycielem języka polskiego – A. Woźniak,
w opowiadaniu nie mogą pojawić się błędy ortograficzne i interpunkcyjne,
-ocena: celujący z języka polskiego dla laureatów konkursu.
Kryteria oceny pracy konkursowej:
-wiek uczestnika konkursu,
-poziom literacki pracy,
-kompozycja opowiadania,
-poziom językowy.

Powodzenia!

Konkurs z języka niemieckiego

Konkurs recytatorski
Konkurs polega na prawidłowym wyrecytowaniu z pamięci wiersza w język niemiecki dotyczącym liczby Pi.
Wiersz jest dostępny u nauczyciela języka niemieckiego oraz na tablicy dotyczącej liczby Pi.
Kryterium oceny:
- poprawność artykulacji;