Historie z sieci wzięte

Stwórzcie komiks lub inną pracę graficzną i wygrajcie świetną nagrodę. Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2022 r.
Czy bohaterowie szkolnych lektur odnaleźliby się w cyfrowym świecie? Zastanówcie się, jak postacie z książek mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Stworzoną przez siebie historię opowiedzcie w komiksie lub innej – stworzonej dowolną techniką – pracy graficzne

Dobierzcie się w zespoły (maks. 4-osobowe). Oceniane będą osobno grupy z klas 1–3, 4–6, 7–8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Wybierzcie temat pracy zgodnie ze swoim poziomem edukacyjnym i stwórzcie komiks lub inną pracę graficzną w formie pliku jpg.

Wybierzcie nauczyciela, który zgłosi Wasz zespół do Konkursu i będzie koordynował działania grupy
Przed przygotowaniem pracy konkursowej zajrzyjcie na stronę OSE IT Szkoła. Znajdziecie tam wiele inspiracji!
Stwórzcie komiks lub inną pracę graficzną w formacie A4 (plik JPG). Praca może być wykonana dowolną techniką, np. cyfrową w formie grafiki lub w postaci odręcznego rysunku, który następnie zostanie sfotografowany.

W formularzu zgłoszeniowym macie możliwość wysłania pracy składającej się z kilku stron, ale każdy załączony plik nie powinien przekroczyć 5 MB. (nauczyciel od informatyki pomoże tak spompresować plik by nie przekroczył 5 MB).
Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. O pomoc poproście nauczyciela. I najważniejsze: nie zapomnijcie załączyć pliku z pracą!

Gotowe! Zwycięzców ogłosimy podczas uroczystości wręczenia nagród, którą poprowadzi Pan Belfer. Prace laureatów opublikujemy na stronie OSE IT Szkoła. Powodzenia!

Nagrody:
pakiet edukacyjny
Abilix Krypton
nagroda dla 8 zwycięskich zespołów klas 4–6 szkoły podstawowej
okulary VR
nagroda dla 8 zwycięskich zespołów klas 7–8 szkoły podstawowej
wpis na świadectwie szkolnym
ocena z informatyki
pochwała za reprezentację szkoły w konkurise ogólnopolskim
Wszyscy członkowie zwycięskiego zespołu, nauczyciel prowadzący grupę oraz szkoła dostaną też dyplomy!
Zwycięskie prace opublikujemy na stronie OSE IT Szkoła. I co ważne – na podstawie czterech wyróżnionych przez jury prac powstanie materiał edukacyjny w formie animacji.

Autor: Sebastian Matysiak